ТОВ «ОДЕС-ПАЛИВО» неправомірно анульовано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.  

ТОВ «ОДЕС-ПАЛИВО» (власник та директор – Костянтин Прохоров) у березні цього року звернулось до суду з позовом до ГУ ДПС в Одеській області про визнання протиправним і скасування розпорядження в частині анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, зобов’язання вчинити певні дії. 

Судом встановлено, що ТОВ «ОДЕС-ПАЛИВО» зареєстровано 19.03.2020 та його основним видом діяльності є, зокрема, діяльність посередників у торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами; додатковими видами діяльності позивача є: оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; роздрібна торгівля пальним. 

У 2021 році позивачем було отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним за адресою місця торгівлі: вул. 19-й км Овідіопольської дороги, смт Великодолинське, Овідіопольський р-н, Одеська обл., з терміном дії до 18.10.2026. 

Однак ДПС 24.01.2023 прийняло розпорядження про анулювання ліцензій, згідно якого було анульовано дію ліцензії, виданої, зокрема позивачу, за подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії. 

Не погоджуючись з даним розпорядженням, позивач оскаржив його до суду першої інстанції. Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 28.04.2023 позов задоволено. Задовольняючи позовні вимоги ТОВ «ОДЕС-ПАЛИВО», суд першої інстанції виходив з того, що оскаржуване розпорядження, прийняте відповідачем, не відповідає загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, оскільки воно не містить належного обґрунтування його прийняття та мотивів його прийняття. 

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, ГУ ДПС в Одеській області подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати рішення суду від 28.04.2023 та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог. Постановою П’ятого апеляційного адміністративного суду від 29.08.2023 апеляційну скаргу ГУ ДПС в Одеській області залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.