27 червня, 2023, 16:25

Фізичні обсяги спотової торгівлі американською нафтою WTI сорту Midland на узбережжі Техаської затоки зросли до рекордного рівня протягом липневого торгового місяця, повідомляє Argus. 

Обсяги спотової торгівлі WTI Houston зросли до приблизно 1,01 млн барелів на добу протягом липневого торгового місяця в США, який завершився в п'ятницю. Цей показник став найвищим з моменту запуску Argus котирування на узбережжі Техаської затоки на початку 2015 року. Попередній рекорд був встановлений в червні на рівні 995 тис. барелів на добу.

Спотові обсяги WTI, що постачаються в район Х'юстона, штат Техас, зростають, оскільки видобуток нафти в Пермському басейні продовжує зростати, а пропускна спроможність трубопроводів до експортного вузла Корпус-Крісті наближається до максимуму, що призводить до зміщення потоків на схід.

За останніми даними Управління енергетичної інформації США (EIA), у квітні видобуток у Пермському басейні сягнув 5,74 млн бар./добу, а в липні очікується, що він коливатиметься на рівні трохи вище 5,76 млн бар./добу. Експерти та учасники ринку очікують подальшого зростання видобутку в регіоні в цьому десятилітті, за оцінками, в межах 6,5-7,5 млн бар./добу до 2030 року.

Наприкінці 2019 – на початку 2020 року американські компанії, що займаються видобутком у Пермському басейні, розширили потужності для поставок нафти на ринок, відкривши три нові трубопроводи – Gray Oak, Cactus II та Epic – загальною потужністю понад 2,1 млн бар./добу. Принаймні одна з цих ліній, трубопровід Epic потужністю 600 тис. бар./добу, у квітні був завантажений на 95%, згідно з даними Техаської залізничної комісії.