24 травня, 2022, 14:35

В квітні поточного року рф вивезла з портів Азовського та Чорного морів не менш 10,9 млн тонн нафти та нафтопродуктів, в тому числі фізичний обсяг сирої нафти – близько 8,5 млн.тонн (78% обсягу) та відповідно  фізичний обсяг експорту нафтопродуктів - близько 2,4 млн тонн (22%), які перевезли 182 танкери, про це свідчать дані проекту Інституту Чорноморських стратегічних досліджень «Кривавий експорт» .

Вартість нафти, реалізованої в квітні, оцінюється приблизно в $7,4 млрд.

На основі порівняння обсягів морського експорту нафти та нафтопродуктів рф з портів Чорного та Азовського морів за останню декаду березня 2022 та в середньому за декаду в квітні 2022 можна сказати, що обсяги експорту нафти та нафтопродуктів не змінилися і зберігалися на одному рівні.

Лідерами серед країн-імпортерів російської нафти є:

Туреччина — її порти прийняли 56 танкерів, або майже 31% їх загальної кількості, та Греція — 42 танкери (понад 23% їх загальної кількості).

Далі ідуть: Італія — 18, Індія — 9, Єгипет — 8, Мальта — 6, Франція, Словенія, Південна Корея — по 4, Нідерланди — 3, Велика Британія, Хорватія, Марокко, Ліван, Саудівська Аравія, Росія, Сирія — по 2, Ізраїль, Іспанія, Сенегал, Лівія, Бразилія, Шрі-Ланка, Португалія, Багамські острови, Бруней, Сент-Люсія, Кіпр, Бельгія, Китай, ОАЕ — по одному.