Санкції і масовий вихід іноземних компаній із РФ призведуть до скорочення інвестицій в нафтогазовий сектор країни вже цього року, йдеться в дослідженні Rystad Energy. 

Як очікують аналітики Rystad, в 2022 році інвестиції у видобуток, ймовірно, скоротяться до $35 млрд. До вторгненням Росії в Україну наприкінці лютого очікувалося, що вони зростуть приблизно до $50 млрд.

В дослідженні зазначається, що розпочата РФ широкомасштабна війна в Україні призведе до кризи в російській нафтогазовій галузі, яка буде набагато сильнішою, ніж під час пандемії Covid-19. В 2020 році внаслідок пандемії коронавірусу інвестиції в нафтогазовий сектор Росії впали $40 млрд, а в 2021 році відновилися до $45 млрд. 

Однак через санкції і втрату західних партнерів, які брали участь в багатьох проєктах в РФ, інвестиції в енергетичний сектор країни будуть невисокими мінімум до 2025 року. Ситуація змусить російських нафтогазових операторів ухвалювати жорсткі рішення щодо своїх витрат. Такі гіганти як «Газпром» і «Роснефть» можуть зберегти свої витрати приблизно на рівні 2021 року, однак інші гравці побачать значне скорочення інвестицій.

«Війна в Україні дорого обійшлася російському нафтогазовому сектору, інвестиції зазнали значного удару. Обмеження, пов’язані з Covid у 2020 році, призвели до скорочення витрат, але цей рік, схоже, стане початком багаторічного спаду, який зробить роки Covid блідими в порівнянні», – каже старший аналітик Rystad Energy Свапніл Бабеле.

Важливим фактором, що обмежує інвестиції, є затримка реалізації кількох великих LNG-проєктів, які було відкладено на п’ять-шість років через технологічні та фінансові обмеження, а також вихід іноземних партнерів. До того, як Росія вторглася в Україну, «Газпром» запланував розробку кількох великих газоконденсатних родовищ на Ямалі, а «Новатек» брав активну участь у своєму проєкті Arctic LNG-2. Наразі реалізація цих проєктів - під питанням.