13 березня, 2023, 09:50

Французька TotalEnergies заявила, що її НПЗ та нафтобази не відпускають продукцію вже шість днів поспіль через страйк, направлений проти запланованої урядом пенсійної реформи. Про це Reuters в неділю повідомив представник компанії.

Нагадаємо, з 7 березня усі шість НПЗ Франції почали страйк проти пенсійної реформи, зупинивши відвантаження нафтопродуктів. Протести охопили також нафтохімічні заводи, порти та нафтобази.

Тим часом сенат Франції в суботу ввечері ухвалив непопулярний проєкт пенсійної реформи президента Еммануеля Макрона. 195 членів верхньої палати французького парламенту проголосували за законопрєкт, яким пенсійний вік підвищується з 62 до 64 років, тоді як 112 депутатів проголосували проти.

На тому тижні кілька трейдерів сказали Argus, що рівень запасів пального в Європі нещодавно зріс. Водночас деякі трейдери побоюються затяжного страйку, згадуючи осінь 2022 року, коли на АЗС почався серйозний дефіцит через зупинку 5 французьких НПЗ, працівники яких вимагали підвищення зарплат.