13 квітня, 2023, 11:55

Працівники нафтопереробних заводів і портів Франції оголосили про закінчення страйку проти пенсійної реформи, який тривав близько чотирьох тижнiв, повідомляє Argus. 

Робітники, що належать до профспілки CGT, проголосували за припинення страйків на нафтопереробних заводах TotalEnergies Donges потужністю 219 тис. бар./добу, Feyzin потужністю 109 тис. бар/добу та Gonfreville потужністю 247 тис. бар./добу. TotalEnergies повідомила Argus, що поставки пального клієнтам відновлені на всіх її підприємствах. НПЗ Donges почав перезапуск у вівторок, заявили в TotalEnergies. Завод зупинили напередодні страйків через пожежу. Темпи ремонтних робіт невідомі, але, схоже, вони завершені. НПЗ Gonfreville також перезапускається.

Працівники ExxonMobil проголосували за припинення страйку минулого тижня, а нафтопереробний завод компанії в Порт-Джеромі потужністю 236 тис. барелів на добу збільшує навантаження. НПЗ Fos потужністю 133 тис. барелів на добу та британсько-китайський нафтопереробний завод Petroineos потужністю 207 тис. барелів на добу в середземноморському порту Лавера починають отримувати нафту після більш ніж трьох тижнів відсутності поставок сировини через страйку докерів у порту Фос-Лавера. Це спричинило чергу з танкерів із нафтою, що очікують на розвантаження. 

Страйки почалися 6-7 березня і, ймовірно, призвели до значного скорочення стратегічних запасів нафтопродуктів у Франції, оскільки уряд був змушений поставляти на АЗС продукцію з резервів. 

Профспілки повідомили, що 13 і 14 квітня буде ще один раунд страйків, але вони триватимуть лише 48 годин.