Американські нафтопереробники, як очікують аналітики, відзвітують про високі прибутки за IV квартал 2022 року на тлі високого попиту на пальне та здорового рівня маржі, повідомляє Reuters.

Минулого року рентабельність переробки нафти зросла до максимуму за кілька десятиліть, оскільки американські НПЗ працювали на повну потужність, щоб задовольнити зростаючий попит на внутрішньому та експортному ринках. Згідно з даними Управління енергетичної інформації США, багато американських НПЗ були завантажені на понад 90%.

Маржа виробництва бензину та ДП - різниця між цінами на нафту та на пальне - досягла в минулому кварталі піку на рівні $45/бар., що більш ніж удвічі перевищує показник за аналогічний період 2021 року. А націнка на дизельне паливо та інші дистиляти зросла на $8/бар., до приблизно $58/бар., що втричі більше, ніж показник за аналогічний період 2021 року. 

За словами аналітика Tudor Pickering Holt Метью Блера, прибутки нафтопереробних компаній за IV кв. можуть бути значно вищими, ніж у період до пандемії. Прибуток галузі за квартал може становити в середньому $3,95 на акцію, що зовсім трохи менше, ніж прибуток нафтопереробників за весь 2019 рік, сказав він.