Єдина нафтопереробна компанія Словаччини Slovnaft скоротить частку російської нафти в структурі поставок сировини на НПЗ в наступному році приблизно до 60%, і використовуватиме сировину з інших джерел для дотримання санкцій проти Росії, повідомляє Reuters.

Slovnaft, яка належить угорській MOL, переробляє приблизно 124 тис. барелів на добу нафти і поставляє нафтопродукти в Центральну Європу. Компанія в основному переробляє російську сировину, що поставляється трубопроводом «Дружба», але прискорює налаштування НПЗ для використання інших нафтових сумішей. На російську нафту припадає приблизно 95% від загального обсягу переробки Slovnaft.

Словаччина, разом з Угорщиною та Чехією отримали виняткове право імпортувати сировину з РФ по трубопроводу після набуття 5 грудня чинності заборони Європейського Союзу на імпорт російської сирої нафти. Ембарго має скоротити поставки нафти з РФ до ЄС на 90%.

Однак після 5 грудня Slovnaft не зможе вільно поставляти нафтопродукти, вироблені з російської нафти, до інших країн ЄС, окрім тих, що також отримали виняткове право споживати нафту з РФ. 

В Slovnaft очікують, що пальне, виготовлено з російської сировини, піде виключно на ринок Словаччини та Чехії, і на нього припадатиме приблизно 60% від загального обсягу переробки. А для того, щоб продавати нафтопродукти до інших країн, Slovnaft має забезпечити поставки неросійської нафти, сказав речник Slovnaft Антон Молнар, додавши, що компанія прагне зберегти обсяги переробки на поточному рівні.

Виняток щодо експорту до Чехії закінчується 5 грудня 2023 року, тож протягом року Slovnaft мусить ще більше скоротити використання російської нафти.

Slovnaft експортує близько 62% виготовленого дизельного палива, у тому числі 27% - до Чехії та 20% - до Австрії. Компанія також експортує більшу частину виробленого бензину та авіаційного палива.