Нафтопереробний завод «Лукойл нефтохим Бургас» від початку 2024 р. у пошуках найбільш підходящої сировини збільшив закупівлі нафти в Казахстані, а також у Лівії та Іраку. Про це повідомляє російське видання «Ведомости» з посиланням на дані Kpler.

З початку року НПЗ в Бургасі повністю відмовився від російської нафти і перейшов на сировину з інших країн. 

У травні цього року найбільшим постачальником нафти для Бургаського НПЗ став Казахстан: 1-20 травня трейдер Litasco, який належить «Лукойлу», закуповував у цій країні в середньому 80,4 тис. бар. на добу — майже у 8 разів більше, ніж у січні 2024 р. Загалом за перші три тижні травня завод переробляв у середньому 130 тис. бар. нафти на добу, що є найвищим показником з початку року. При цьому номінальна потужність НПЗ у Бургасі становить 195 тис. бар.

Аналітик Kpler Віктор Катона сказав виданню, що Litasco закуповує в Казахстані високосірчисту нафту сорту Kebco (аналог російської Urals), яка експортується через порт у Новоросійську, а також легшу нафту CPC Blend. 

На НПЗ також поставляється важка іракська нафта. У травні обсяг поставок з Іраку, за даними Kpler, становив 42,1 тис. бар. на добу (втричі більше порівняно із січнем цього року). Третім за розміром постачальником сировини для Лівії на «Лукойл нефтохим Бургас» у травні стала Лівія: звідти надійшло 29,1 тис. бар. на добу сирої нафти.

 

Схожі новини