Страйки на нафтопереробних заводах у Франції, спричинені загальнонаціональними протестами проти пенсійної реформи, викликають занепокоєння учасників ринку пального, які бояться повторення ситуації осені 2022 року, передає Argus.
Робітники всіх шести нафтопереробних заводів Франції проголосували взяти участь у страйку проти пенсійної реформи. Це призвело до блокування поставок нафтопродуктів з усіх заводів станом на вівторок. Протести охопили також нафтохімічні заводи, порти та нафтобази.
На цьому тижні планується провести декілька днів страйку, однак протести можуть продовжуватися, якщо уряд не дасть задню щодо підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років. Якщо протести затягнуться, вони можуть збігтися у часі з профілактичними ремонтами на НПЗ, що призведе до обмеження постачання пального.
В TotalEnergies заявили, що палива поки не бракує. ExxonMobil повідомила Argus, що нафтохімічний завод у Гравеншоні та нафтопереробний завод Fos потужністю 133 тис. бар/добу працюють у звичайному режимі, хоча відвантаження пального з заводу заблоковані.
Кілька трейдерів сказали, що рівень запасів пального в Європі нещодавно зріс. Протягом останніх тижнів з хабу Амстердам-Роттердам-Антверпен (ARA) вниз по річці Рейн до східної Франції було відправлено додаткові партії бензину. Можливо, це було пов'язано з підготовкою до страйків. Один трейдер навіть сказав, що страйки можуть допомогти усунути надлишок пропозиції на французькому ринку. Однак ситуація на ринку ДП може бути трохи гіршою.
Водночас деякі трейдери побоюються затяжного страйку, згадуючи осінь 2022 року, коли на АЗС почався серйозний дефіцит.