15 березня, 2023, 11:30

Страйки на нафтопереробних заводах та нафтобазах Франції тривають вже вісім днів поспіль, передає Argus. Протягом тижня НПЗ не відвантажували пального, оскільки в країні оголошено загальнонаціональну забастовку проти планів уряду підняти пенсійний вік. 

Забастовки тривають на всіх трьох французьких нафтопереробних заводах TotalEnergies – Donges потужністю 219 тис. барелів на добу, Feyzin потужністю 109 тис. барелів на добу та Gonfreville потужністю 247 тис. барелів на добу.

Продовжують страйкувати НПЗ Fos компанії ExxonMobil потужністю 133 тис. бар./добу та НПЗ Lavera британсько-китайського підприємства Petroineos потужністю 207 тис. бар./добу, тоді як співробітники НПЗ ExxonMobil в Порт-Джеромі потужністю 236 тис. барелів на добу минулого тижня повернулися до роботи.

Нафтопереробні заводи під час страйку продовжують виробляти нафтопродукти, але їхні працівники перешкоджали вивозу продукції. Це призвело до того, що резервуари для зберігання були заповнені, і у вівторок працівники дозволили вивезти частину пального, щоб підтримувати роботу НПЗ на мінімальному рівні.

Тим часом докери французького середземноморського порту Фос-Лавера продовжили страйк, яка почався о 22:00 за Гринвічем 13 березня, до 20 березня. Це означає припинення операцій з розвантаження та завантаження сирої нафти та продуктів з танкерів. 

Французька профспілка CGT заявила, що 16 березня проведе національні збори, щоб обговорити продовження протестів і провести голосування.