17 травня, 2022, 12:45

Новий прем’єр-міністр Шрі-Ланки Раніл Вікремесінге заявив у понеділок, що запасів пального в країні залишилось на один день споживання, а міністр енергетики закликав громадян не ставати у довгі черги на АЗС, повідомляє Reuters.

Шрі-Ланка постраждала від економічної кризи, яку спровокувала поміж іншим пандемія Covid-19 та втрата надходжень від туристичного сектору. Хронічний дефіцит іноземної валюти на Шрі-Ланці призвів до шаленої інфляції та нестачі ліків, палива та інших предметів першої необхідності, в результаті чого тисячі людей вийшли на вулиці в знак протесту. Раніл Вікремесінге був призначений прем'єр-міністром у четвер, після декількох тижнів жорстких вуличних протестів, які призвели до відставки попереднього уряду. В протестах загинуло 9 людей, приблизно 300 отримали поранення.

 

У своєму зверненні до нації Вікремесінге сказав, що країні терміново потрібно $75 млн для оплати основних імпортних товарів. "На даний момент у нас є запаси бензину лише на один день. Наступні кілька місяців будуть найважчими в нашому житті", - сказав він. Він додав, що по дві партії бензину та дизпального, придбані в рамках індійської кредитної лінії, можуть полегшити ситуацію в найближчі кілька днів, але зазначив, що країна також стикається з дефіцитом 14 основних ліків.

У Коломбо, комерційній столиці країни, довгі черги авторікш стоять годинами біля АЗС в очікуванні пального. «Я стояв у черзі більше шести годин, - сказав Reuters один із водіїв. - Ми проводимо майже шість-сім годин у черзі, щоб купити бензин». Інший водій сказав, що на заправці, де він чекав, закінчилося пальне. «Ми тут з 7-8 ранку, і досі не зрозуміло, буде у них пальне чи ні», – сказав він. 

Перша партія ДП в рамках індійської кредитної лінії прибула в країну в неділю, але ще не розвезена по всьому острову. "Попросіть населення не стояти в черзі і не поповнювати запаси протягом наступних трьох днів, поки не будуть завершені поставки на всі 1190 АЗС", - заявив міністр енергетики Канчана Вієсекера в понеділок.