Новий нігерійський нафтопереробний завод Dangote у вівторок розпочав постачання нафтопродуктів на місцевий ринок. Про це повідомив керівник компанії та паливні маркетингові асоціації, передає Reuters.

Цей крупний нафтопереробний завод був побудований на околиці Лагосу за $20 млрд Аліко Данготе — найбагатшою людиною Африки. Завод може переробляти до 650 тис. барелів на добу і стане найбільшим в Африці та Європі, коли вийде на повну потужність.

Виконавчий директор групи Dangote Девакумар Едвін підтвердив постачання дизельного та авіаційного палива на місцевий ринок.

«У нас є значні обсяги. Продукція евакуюється як морським, так і автомобільним транспортом. Кораблі шикуються в чергу один за одним, щоб завантажити дизельне та авіаційне пальне», — сказав Едвін в інтерв'ю агентству Reuters.

«Кораблі завантажуються мінімум на 26 мільйонів літрів, хоча ми намагаємося наполягати на суднах місткістю 37 мільйонів літрів для зручності роботи», — додав він.

За словами Абубакара Майганді, голови Незалежної асоціації нафтотрейдерів Нігерії, місцеві нафтотрейдери домовилися про ціну в 1225 найр ($0,96) за літр дизельного пального після укладення угоди про оптову закупівлю. За словами Майганді, члени асоціації контролюють близько 150 тис. автозаправних станцій по всій Нігерії.

Запуск НПЗ Данготе має покласти край залежності Нігерії від імпортних нафтопродуктів. Нігерія — член ОПЕК та найбільший виробник нафти в Африці.