Норвезька Equinor та її партнери відклали прийняття рішення щодо проєкту на арктичному шельфі на тлі зростаючих витрат та вузьких місць в ланцюжку поставок, повідомила компанія на своєму сайті. Це поставило під питання плани розробки найпівнічнішого родовища нафти у світі.

Контрольована державою Equinor відклала інвестиційне рішення щодо розробки морського нафтового родовища Вістінг в Арктиці з грудня цього року на кінець 2026 року.

«Ми бачимо зростання витрат через посилення світової інфляції та зростання витрат у галузі постачання на національному та міжнародному рівнях», - йдеться у заяві Equinor. 

Компанія заявила, що оновлена ​​оцінка інвестицій у Вістінг зросла з 60-75 мільярдів крон, які вона очікувала раніше, до 104 млрд крон ($10 млрд).

Затримка є ударом для уряду Норвегії, який розраховував створити нові робочі місця у нафтогазовому секторі на півночі країни та збільшити обсяги видобутку вуглеводнів, однак стала полегшенням для екоактивістів, які попереджали про ризики для ​​природи Арктики.

Норвегія вже видобуває вуглеводні на двох родовищах газу та одному родовищі нафти в арктичному регіоні. Вістінг мав стати четвертим діючим проєктом в Арктиці.