Німеччина отримала від Польщі підтвердження, що у січні почнуться комерційні поставки сирої нафти для нафтопереробного заводу PCK Schwedt через порт Гданськ, повідомили Reuters у німецькому міністерстві економіки.

"Я можу підтвердити, що поставки сирої нафти для НПЗ Schwedt через Гданськ заплановані на кінець січня", - сказала речниця міністерства економіки Німеччини у відповідь на запитання Reuters. Вона відмовилася коментувати подробиці поставок.

Перший танкер зі 100 тис. т нафти має прийти в порт Гданськ до кінця січня. Далі сировина транспортуватиметься до Шведта по польській трубопровідній системі, повідомило Reuters джерело в Польщі. За його словами, з лютого обсяги поставок планується збільшити. 

З початку січня нафтопереробний завод Schwedt працює на 50% потужностей через припинення поставок нафти з Росії. У грудні Німеччина заявила, що Польща зобов’язалася забезпечити достатню кількість сирої нафти для завантаження НПЗ на 70% з січня. 

Нагадаємо, у вересні уряд Німеччини взяв під контроль нафтопереробний завод у Шведті, який належав російській держкомпанії «Роснефть». Співакціонерами НПЗ Schwedt є Shell та Eni.