Уряд Німеччини готується до можливої націоналізації активів «Роснефті», включаючи її частку в нафтопереробному заводі Schwedt. Про це Reuters повідомили два джерела в уряді, а пізніше підтвердила сама «Роснефть».

Міністерство економіки Німеччини проводить підготовку до можливої націоналізації, а «Роснефть» запросили на слухання з цього питання, повідомили джерела. Однак рішення про те, чи варто йти на цей крок, ще не прийнято. Німецький уряд вже кілька місяців сподівається, що «Роснефть» продасть свою частку в НПЗ Schwedt.

Юридична фірма російського нафтового гіганта в Німеччині підтвердила цю інформацію, додавши, що вона вживатиме всіх заходів для захисту прав акціонерів.
Нагадаємо, уряд Німеччини взяв активи Rosneft Deutschland під свій контроль у вересні 2022 року. Раніше «Роснефть» була оператором НПЗ PCK у Шведті, який забезпечував пальним столичний регіон — Берлін та околиці, а також частину західної Польщі. Також Rosneft Deutschland мала міноритарні частки у нафтопереробних заводах MiRo та Bayernoil, розташованих у Карлсруе та Вобурзі відповідно.

НПЗ у Шведті, який є одним з найбільших в Німеччині, раніше отримував нафту лише через нафтопровід «Дружба». «Роснефть» не хотіла диверсифікувати поставки нафти на завод, продовжуючи переробляти російську сировину, що суперечило політиці німецького уряду, який закликає свої енергетичні компанії зменшувати залежність від поставок з РФ.

Наразі завод отримує сировину по «Дружбі» та з польського порту Гданськ. По «Дружбі» наразі до Німеччини надходить казахстанська нафта, а з Гданську — інші сорти неросійської сировини. Зацікавленість у придбанні частки в НПЗ у Шведті висловлювали в польській Orlen.