9 серпня, 2022, 09:50

Минулого тижня в німецький порт Росток вперше прийшов танкер з американською сирою нафтою, оскільки місцеві нафтопереробники випробовують альтернативу російській нафті, повідомляє Reuters з посиланням на дані аналітиків Refinitiv та власних джерел.

Згідно з даними компанії Refinitiv, що відстежує рух морських суден, танкер Capricorn Sun, зафрахтований компанією Shell, завантажив сиру нафту Mars Sour біля узбережжя Луїзіани в Сполучених Штатах і вивантажив в порту Росток 3 серпня. Танкер перевозив близько 570 тис. барелів нафти. Shell не дала негайного коментаря.

Європейський Союз планує запровадити майже повне ембарго на поставки російської нафти до кінця цього року та намагається знайти альтернативні джерела поставок для НПЗ Німеччини, Польщі та інших країн Центральної Європи. Європейські нафтопереробники планують замінити російську нафту норвезькою, саудівською, британською та американською. 

«Хоча це перша поставка нафти Mars Sour, у минулому були поставки West Texas Sour (до Німеччини), хоч і поодинокі», - сказав Джим Мітчелл з Refinitiv. Більш важкі, кислі сорти нафти, як правило, дають більший вихід дистилятів, ніж бензину. Водночас Німеччина залежить від Росії як основного джерела дизельного палива.

Російську нафту по нафтопроводу отримують два НПЗ: PCK Schwedt потужністю 233 тис. барелів на добу і завод TotalEnergies у Леуні потужністю 240 тис. барелів на добу. Нафтопереробний завод Schwedt належить російській державній нафтовій компанії «Роснефть», тоді як Shell і Eni мають міноритарні пакети акцій. Обидва НПЗ продовжують отримувати Urals через трубопровід «Дружба».

Раніше міністр економіки Німеччини Роберт Хабек казав, що країна працює над рішеннями для НПЗ Schwedt, включаючи отримання поставок з німецького порту Росток і, можливо, Гданська в Польщі.

Сполучені Штати експортували майже 3 млн барелів нафти на добу в 2021 році, а Німеччина купувала близько 77 тис. барелів на добу американської сировини, згідно з даними Міністерства енергетики США.