4 липня, 2022, 12:05

Нігерія втратила $1 млрд доходу протягом першого кварталу цього року через розкрадання нафти, заявила влада країни, попередивши, що така практика є загрозою для економіки, повідомляє Reuters.

Як заявив голова Комісії з регулювання нафтової промисловості Нігерії Гбенга Комолафе, зі 141 млн бар. нафти, видобутої в І кв. 2022 року, на перевалку прийшло близько 132 млн бар. "Це вказує на те, що понад 9 млн бар. нафти було розкрадено… і в підсумку втрати державного бюджету становлять близько $1 млрд лише за один квартал", - йдеться в заяві Комолафе. «Якщо її не приборкати, ця тенденція становитиме загрозу існуванню нафтогазового сектору і, відповідно, нігерійській економіці».

За словами Комолафе, у першому кварталі 2022 року обсяги розкрадання нафти зросли в середньому до 108 тис. бар./добу, тоді як в у 2021 році становили 103 тис. бар./добу.

Крадіжка призвела до оголошення форс-мажорних обставин на експортній перевалці Bonny Oil & Gas Terminal, куди нафта транспортується по трубопроводу з дельти річки Нігер. Затримка з завантаженням експортних танкерів створила негативні очікування серед інвесторів, вдаривши по репутації та поставивши під сумнів стабільність поставок.

Нігерія щороку втрачає мільйони барелів нафти через крадіжки та вандалізм, включаючи викачування сировини з системи трубопроводів, що належать великим нафтовим компаніям.