Індійська Reliance Industries (RIL) зафрахтувала три танкери для перевезення нафти з Венесуели, повідомляє The Indian Express з посиланням на дані відвантаження.

Кожен танкер здатний перевозити до 270 тисяч тонн нафти. Два з них планується завантажити наступного тижня, а один – на початку січня.

Зазначається, що Венесуела була п'ятим за величиною постачальником нафти до Індії у 2019 році. Постійними покупцями її нафти були компанії RIL і Nayara Energy. Індія припинила закупівлі нафти з цього напрямку після введення санкцій США проти Каракаса. Згідно з даними Kpler, востаннє Індія імпортувала венесуельську нафту в листопаді 2020 року.

У жовтні цього року влада США призупинила дію санкцій, знявши усі обмеження щодо нафтогазового сектору Венесуели строком на шість місяців. Це стало можливим після укладення угоди між місцевим диктатором Мадуро та опозицією про проведення демократичних президентських виборів. Згідно з угодою, до виборів мали допустити усіх основних опозиційних лідерів. Деяких політичних в’язнів мадуро мав випустити на свободу. 

У листопаді міністр нафти Індії Хардіп Сінгх Пурі заявив, що країна готова купувати венесуельську нафту, якщо вона буде продаватися зі знижкою. Індія – третій за величиною споживач нафти у світі. При цьому імпорт забезпечує понад 85% потреб країни.