Індійська Reliance Industries, оператор найбільшого в світі нафтопереробного комплексу, після нещодавніх санкцій США не купуватиме російську нафту, завантажену на танкери держкомпанії «Совкомфлот» (СКФ). Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела, знайомі з цим питанням.

Reliance, великий покупець російської нафти Urals, попросила, щоб нові поставки не здійснювалися танкерами СКФ, розповіли джерела, які відмовилися називати свої імена через делікатність цього питання.

Ця подія додає Росії проблем з експортом нафти. Її нафтові компанії можуть зіткнутися з труднощами в пошуку суден для продажу надлишків нафти після нещодавніх атак українських безпілотників на нафтопереробні заводи країни. Російські компанії вже мають проблеми з отриманням платежів за поставки нафту за кордон через банківські обмеження.

Кілька інших індійських нафтопереробних компаній також планують відмовитися від використання суден СКФ, що може призвести до скорочення поставок російської нафти в Індію, повідомили три джерела в індійському уряді та нафтопереробному секторі.

Індійські нафтопереробники прагнуть уникнути реакції з боку Вашингтона і проявляють підвищену обережність через посилення контролю за російськими нафтовими угодами з боку банків і американської влади. За словами джерел, нафтопереробники хочуть уникнути взаємодії з компаніями, які прямо чи опосередковано перебувають під санкціями.

У лютому Мінфін США ввів додаткові санкції проти російського «Совкомфлота». За даними Reuters, десятки нафтових танкерів, що використовуються Росією для перевезення нафти, змінили прапори Ліберії та Маршаллових островів на інші країни протягом останніх тижнів після того, як США посилили санкції.