Reliance Industries придбала 2 мільйони барелів канадської нафти у Shell з поставкою в липні, що стало першою покупкою індійської компанії з нового канадського нафтопроводу Trans Mountain. Про це повідомило Reuters з посиланням на торгові джерела.

Reliance приєдналася до інших азійських нафтопереробних компаній, які почали купувати канадську нафту, що експортуватимуть новим нафтопроводом. Запуск нафтопроводу Trans Mountain заплановано на травень. Він належить канадському уряду. Робота нової труби дасть можливість майже втричі збільшити постачання нафти з Альберти на тихоокеанське узбережжя Канади. 

Як розповіли джерела, Shell буде здійснювати перевалку з судна на судно, щоб перемістити близько чотирьох партій нафти по 500 тис. барелів кожна на дуже великий танкер і відправити до порту Сікка. Там знаходиться НПЗ Reliance, що є найбільшим в світі нафтопереробним комплексом.

Одне з джерел повідомило, що угода була укладена зі знижкою $6 за барель до вересневої ціни ICE Brent.

Сировина, яка надійде з Канади — це суміш AWB, яка є розведеним бітумом, що виробляється компаніями Canadian Natural Resources і MEG Energy.

Продавці канадської нафти вивчають шляхи збільшення експорту до Азії, де попит зростає і де азійські нафтопереробники зазвичай платять вищі премії. зазначає Reuters.

Китайські фірми Sinochem, Unipec (торговий підрозділ найбільшої в Азії нафтопереробної компанії Sinopec) і PetroChina вже купили кілька партій нафти AWB і Cold Lake з трубопроводу Trans Mountain. Ці партії нафти будуть доставлені до Китаю в червні, повідомляють торгові джерела.