Індійська компанія Oil and Natural Gas Corp (ONGC) планує придбати частку в новій компанії, яка керуватиме проєктом “Сахалін-1” на Далекому Сході РФ, повідомляє Reuters , посилаючись на свої джерела.

ONGC має 20% частку в “Сахалін-1” через свій закордонний підрозділ ONGC Videsh і прагне зберегти її після реорганізації, викликаної виходом з проєкту американської ExxonMobil. 

Раніше цього місяця президент Росії Владімір Путін видав указ про створення нового оператора проєкту і уповноважив Кремль вирішувати, чи зможуть іноземні акціонери зберегти свої частки в “Сахаліні-1”.

Новим оператором проєкту буде дочірня компанією «Роснефти» «Сахалинморнефтегаз-шельф». Іноземні акціонери мають один місяць, щоб прийняти рішення про збереження частки в проєкті.

Exxon повністю вийшла з Росії після того, як Москва цього місяця «в односторонньому порядку» позбавила компанії частки в «Сахаліні-1». 

Однак ЗМІ раніше повідомляли, що видобуток на «Сахалін-1» припинився ще в квітні, коли Exxon оголосила про форс-мажорні обставини. До того, як Росія розпочала військове вторгнення в Україну, на «Сахаліні-1» видобувалося 220 тис. барелів нафти на добу.

Джерела повідомили, що ONGC розгляне можливість збільшення своєї частки в проєкті, якщо це матиме «комерційний сенс».