25 травня, 2022, 10:10

Обсяги переробки нафти індійськими НПЗ у квітні зросли на 8,5%, до 21,58 млн т, оскільки компанії збільшили завантаження заводів за рахунок закупівель російської нафти зі знижками, повідомляє Reuters з посиланням на урядові дані, оприлюднені у вівторок.

За даними індійського уряду, у квітні НПЗ країни збільшили завантаження до 104,51%. Як повідомляється, це є можливим завдяки зробленим технічним змінам. Так, заводи Indian Oil Corp минулого місяця працювали на рівні 108,32% від номінальної потужності. Водночас завантаження найбільшого у світі НПЗ Reliance становило 91,9%.

Індійські заводи отримують хороші прибутки, переробляючи російську нафту та експортуючи пальне до Європи. «Нафтопереробники, наскільки це можливо, купують дешеву російську нафту, а потім експортують дороге дизельне паливо, особливо в Європу, де ціни на нього зросли до астрономічно високих рівнів», – сказав аналітик Refinitiv Ехсан Уль Хак.

Дефіцит ДП відчувається в багатьох регіонах світу, оскільки санкції проти Росії призвели до суттєвої зміни торговельних потоків, а міжнародні запаси дизпального наразі близькі до історичного мінімуму.

В квітні обсяги імпорту нафти в Індію зросли до найвищого рівня за 3,5 роки, в основному через збільшення поставок з Росії. Аналітики кажуть, що НПЗ користуються нагодою збільшити свої прибутки, поки маржа залишається високою