21 травня, 2024, 16:45

Імпорт російської нафти в Індію зріс до дев'ятимісячного максимуму в квітні після того, як відновилися поставки на танкерах, що не підпадають під санкції і експлуатуються найбільшою російською судноплавною компанією «Совкомфлот». Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані відстеження танкерів.

Нафтопереробні заводи Індії ненадовго припинили імпорт російської нафти танкерами, що належать «Совкомфлоту», після того, як у лютому Вашингтон запровадив додаткові санкції проти деяких суден.

У квітні, першому місяці 2024/25 фінансового року, індійські нафтопереробні заводи отримали майже 1,8 млн барелів на добу російської нафти, що приблизно на 8,2% більше, ніж у попередньому місяці. Частка Росії в структурі імпорту нафти збільшилась з 32% у березні до до 38% у квітні.

Загалом у квітні Індія імпортувала 4,8 млн барелів нафти на добу, що на 6,5% менше, ніж у попередньому місяці, і трохи більше, ніж у квітні 2023 року.

Росія продовжує залишатися найбільшим постачальником нафти до Індії, за нею йдуть Ірак та Саудівська Аравія. Сумарна частка іракської та саудівської нафти в структурі постачання до Індії скоротилися з 46% у березні до до 41%.

Зниження імпорту з Близького Сходу призвело до подальшого скорочення частки ОПЕК з 53% у березні до 46% у квітні, свідчать дані.