Завдяки рекордно високим обсягам імпорту сирої нафти з РФ індійські НПЗ збільшили експорт дизельного та авіаційного пального до Європи, яка запровадила ембарго на російські нафтопродукти. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані відстеження суден Kpler і Vortexa.

Доступ до дешевої російської нафти дав індійським нафтопереробним компаніям можливість збільшити виробництво та експорт нафтопродуктів в Європу. До початку широкомасштабної російсько-української війни Європа зазвичай імпортувала з Індії в середньому 154 тис. барелів на добу дизельного та авіаційного палива. Після того, як Європейський Союз заборонив імпорт російських нафтопродуктів з 5 лютого, поставки зросли до 200 тис. барелів на добу, показали дані Kpler.

Зокрема, експорт дизельного палива з Індії до Європи зріс на 12-16% до 150 тис. - 167 тис. барелів на добу за останній фінансовий рік, показали дані Kpler і Vortexa. За їхніми даними, на Європу припадає близько 30% від загального експорту газойлю з Індії, тоді як рік тому частка ЄС становила 21-24%. Основними європейськими покупцями індійського дизеля є Франція, Туреччина, Бельгія та Нідерланди, показали дані Kpler.

Окрім того, на Європу припадає близько 50% експорту авіаційного палива з Індії. Йдеться про поставку приблизно 70 тис. - 75 тис. барелів на добу вндійського авіапального в 2022/23 фінансовому році, що на 40 тис. - 42 тис. барелів на добу більше, ніж рік тому.

Згідно з даними Kpler і Vortexa, в 2022/23 фінансовому році Індія імпортувала 970 000-981 000 барелів на добу російської нафти, що становить більше 20% від п'ятої частини загального імпорту на рівні 4,5-4,6 млн барелів на добу.