Міністр нафти Індії Хардіп Сінг Пурі заявив, що розгляне пропозицію західних країн щодо запровадження обмеження цін на російську нафту, повідомляє Reuters.

«Здається, є виняток для Японії щодо Сахаліну, а також є нафта, яка надходитиме по трубопроводу… тож є винятки... Нам треба буде це розглянути», - сказав міністр, коли його запитали, чи Індія дотримуватиметься запланованого обмеження цін на російську нафту.

Група семи крупних економік світу (G7) намагається запровадити механізм обмеження цін на експорт російської нафти до 5 грудня, коли набувають чинності санкції Європейського Союзу щодо морського імпорту нафти з РФ.

Після вторгнення військ РФ в Україну в кінці лютого Індія стала другим за обсягами покупцем російської нафти після Китаю, оскільки частина західних компаній стала уникали закупівель у Москви.

За позицією Нью-Делі щодо обмеження цін уважно стежать у всьому світі, оскільки від неї багато в чому залежатиме, наскільки ефективним буде план скорочення доходів Росії від експорту нафти. В Москві раніше заявляли, що не постачатимуть нафту в країни, які підтримають обмеження ціни.

Згідно з планом, компанії з країн G7 відмовлятимуть у страхуванні, фінансуванні, не надаватимуть брокерських, навігаційних та інших послуг компаніям, що купуватимуть нафту за цінами, вищими за встановлену “стелю”. 

Найбільший нафтопереробник Індії Indian Oil Corp (IOC) вже запланував поставку 3-4 партій російської нафти після 5 грудня, коли набудуть чинності санкції ЄC. Тим часом Bharat Petroleum Corp завершує роботу над партіями з доставкою в грудні, повідомили обізнані джерела.

“Ми купуємо російську нафту з доставкою (яку забезпечує продавець - НР). Нехай контури механізму обмеження цін будуть остаточно визначені, після цього ми ухвалимо рішення”, - сказав високопоставлений чиновник індійського Міннафти.

Джерела Reuters повідомили, що індійські компанії мають час принаймні до кінця жовтня, щоб подати запити на додаткові поставки російської нафти з доставкою у грудні, оскільки основна частина закупівель здійснюється через спотові контракти.

«5 грудня не означає зупинки, ми продовжуємо нарощувати поставки відповідно до потреб і на основі отриманих життєздатних комерційних пропозицій», - сказав чиновник одного з індійських державних нафтопереробних заводів.