Державна Indian Strategic Petroleum Reserves Ltd (ISPRL) розглядає можливість оренди в країнах Східної Азії сховищ для зберігання стратегічного резерву нафти. Про це повідомляє місцеве бізнес-видання Mint з посиланням на джерела. 

Зокрема, Індія розглядає можливість оренди сховищ в Сінгапурі, Японії та Південній Кореї. Оцінюється їхня стратегічна, логістична та економічна придатність, зазначає видання. За словами одного з джерел, Індії доцільно також вивчити питання зберігання запасів в Об'єднаних Арабських Еміратах. 

«Цей крок допоможе Індії досягти критеріїв МЕА щодо забезпечення рівня запасів нафти, еквівалентного щонайменше 90-денному чистому імпорту країни», — зазначає Mint. За даними газети, Нью-Делі вже не вперше розглядає можливість зберігання нафтових запасів за кордоном. Індія змушена думати про оренду сховищ, оскільки не має достатніх потужностей для зберігання на власній території.

Індія має ємності для зберігання нафти загальним обсягом 5,3 млн тонн. Сховища розташовані у Вішакхапатнамі (1,33 млн т), Мангалурі (1,5 млн т) і Падурі (2,5 млн т). Наразі будуються резервуари сумарною потужністю ще 6,5 млн тонн — у місті Чандіхолі, штатах Одіша і Карнатака. 

2023 року Індія імпортувала 235,84 млн тонн нафти, що на 4,5% більше, ніж роком раніше. На сировину з РФ припало 82,2 млн тонн (зростання в 2,6 рази), з Іраку — 48,8 млн тонн (-7%), із Саудівської Аравії - 35,2 млн тонн (-12,4%).

У 2020 році Індія і США підписали меморандум про взаєморозуміння і співпрацю в галузі експлуатації та обслуговування стратегічних нафтових запасів, включно з обміном інформацією.

Раніше також повідомлялося, що влада Індії веде переговори про участь норвезької нафтогазової компанії Equinor у проєкті формування свого стратегічного нафтового запасу.