У січні Індія купувала російську нафту за ціною $79,80 за барель, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на дані Міністерства торгівлі країни. Це остаточна ціна, куди входять витрати на логістику, страхування та інші послуги.

Bloomberg зазначає, що, за даними Argus Media Ltd. і S&P Global Insights, вартість російської нафти значно нижча за встановлений G7 поріг $60 за барель. За даними Argus, станом на кінець лютого експортна вартість становила близько $45 за барель. За оцінкою S&P Global Insights, з 18 січня ціна на російську нафту з доставкою до Індії становить $64,31 за барель.

Як пише Bloomberg, проблема в оцінці реальної вартості російської нафти полягає у тому, щоб визначити різницю між ціною сировини та витратами на її доставку до порту, страховку, збори тощо. Крім того, Індія, як правило, страхує нафту після того, як нафта залишила Росію, що ускладнює визначення кінцевої ціни.

Як відомо, 5 грудня 2022 року набуло чинності обмеження на ціну російської нафту, а з 5 лютого – на нафтопродукти. США нещодавно запропонували знизити стелю на $5, до $55 за барель.