В серпні Нідерланди імпортували з Китаю 257 тис. т, або близько 1,93 млн барелів газойлю, повідомляє Platts з посиланням на свої джерела в галузі та митну статистику.  

Серпневі обсяги експорту до Нідерландів перевищили попередній рекорд у 223 тис. т за березень 2020 року, показали митні дані. Це робить Нідерланди найбільшим експортером газойлю з Китаю. Загалом Китай в серпні експортував 829 тис. т середніх дистилятів, з яких 31% припадало на газойль.

Оскільки Росія продовжує погрожувати Європі скороченням постачанням газу, трейдери готові платити премії, щоб отримати газойль з Далекого Сходу. Вони активно запасаються рідким паливом для підтримки енергетичного та промислового секторів регіону, а також для потреб опалення, кажуть представники китайських, південнокорейських і малазійських нафтопереробних заводів.

За даними S&P Global, нафтопереробні заводи, виробники електроенергії та інші промислові підприємства Європи, ймовірно, забезпечать зростання попиту на рідке паливо на 308 тис. барелів на добу у першому кварталі 2023 року. У ІІІ кварталі 2022 року цей показник становив 166 тис. бар./добу.