Нафтогазова Асоціація України (НАУ) закликає притягнути до відповідальності посадовців, що сприяли імпорту російського пального, та ввести 50% мита на пальне невідомого походження. Про це йдеться у офіційному листі-зверненні НАУ до голови уряду.

Асоціація пропонує заборонити імпорт нафтопродуктів російського походження в Україну шляхом внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №1147 від 30 грудня 2015 р. У разі неможливості достовірно встановити країну походження товарів (тобто за відсутності належним чином оформленого сертифікату про походження) випускати їх у вільний обіг за умови сплати спеціального мита у розмірі 50% вартості товару.

Як зазначають в НАУ, знижки на російське пальне сягають $200/т, або 25% від котирувань, що спонукає багато несумлінних трейдерів шукати шляхи для його постачання в Україну. Тож НАУ закликала прем’єр-міністра Дениса Шмигаля заборонити імпорт нафтопродуктів російського походження та запровадити кримінальну відповідальність щодо посадовців, які сприяли або допустили ввезення на митну територію України російського пального. 

Асоціація висловила серйозне занепокоєння збільшенням імпорту автогазу та дизпалива невизначеного походження, яке, ймовірно, є російським. “Адже це призведе до знищення диверсифікованої системи постачань моторних палив та підриву енергетичної безпеки країни”, – йдеться в листі НАУ.