23 жовтня, 2023, 13:50

SLB, найбільша нафтосервісна компанія в світі, планує швидко повернутися на нафтові родовища Венесуели після значного послаблення санкцій США щодо енергетичної галузі країни. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву генерального директора компанії.

У середу США на шість місяців зняли більшість обмежень щодо венесуельської нафтогазової галузі, дозволивши зокрема експорт вуглеводнів. 

«Ми будемо реагувати і збираємося мобілізувати ресурси та обладнання, які є в наявності, так швидко, як тільки зможемо», – сказав генеральний директор SLB Олів'є Ле Пеш під час телефонної розмови з інвесторами.

SLB, колишня Schlumberger, є однією з небагатьох нафтосервісних компаній, які мають бурові установки та спеціалізоване обладнанням у Венесуелі. Це може прискорити укладання нових контрактів з державною PDVSA або її спільними підприємствами з міжнародними компаніями.

Крупні сервісні компанії – SLB, Baker Hughes, Halliburton і Weatherford – отримали від США дозволи підтримувати обмежену присутність у Венесуелі, але обмежили співпрацю з PDVSA, яка залишається під деякими американськими санкціями.

SLB має лише одну активну бурову установку у Венесуелі, тоді як у 2014-му компанія мала там 80 станків. Венесуела, як очікується, не зможе суттєво збільшити видобуток  нафти у найближчі шість місяців.