Нафтосервісна компанія SLB, раніше відома як Schlumberger, розширила свій бізнес у Росії після вторгнення Москви в Україну. Компанія підписала нові контракти на обслуговування та поставки обладнання після того, як конкуренти пішли з РФ, повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела на ринку та документи.

Попри гостру критику, SLB допомагає Росії збільшувати видобуток нафти та газу, надаючи свої послуги і бурове обладнання, розповіли двоє людей, близьких до компанії, а також інші учасники ринку. Окрім того, журналісти Reuters отримали та перевірили документи, які підтверджують цю інформацію. 

Наприклад, у третьому кварталі 2022 року підрозділ SLB, який займається дослідженням пластів у Росії та Центральній Азії, збільшив дохід на 25% порівняно з попереднім кварталом. Згідно з окремою презентацією, яку має в розпорядженні Reuters, цей підрозділ SLB має показати рекордні фінансові результати за четвертий квартал 2022 року.

За словами експертів, SLB, ймовірно, не порушує санкцій ЄС та США, адже вони не спрямовані на скорочення видобутку нафти в країні. Західні компанії в основному виходять з російського за власним бажанням.

SLB же - навпаки - розширює діяльність. Наприкінці 2022 року компанія збільшила кількість своїх співробітників у Росії на 70 людей. SLB обслуговує таких крупних клієнтів, як «Газпром» і «Роснефть». Загалом компанія є великим іноземним роботодавцем у Росії, маючи приблизно 10 тис. співробітників, що становить близько 10% від її штату у всьому світі. 

За перші дев’ять місяців 2022 року SLB отримала від діяльності в Росії $1,21 млрд доходу, що становить 6% від загальної обсягу надходжень компанії. До російського вторгнення в Україну ця частка становила 5%. 

Однією з причин успіху SLB у Росії є те, що конкуренти покинули регіон. Halliburton Co і Baker Hughes Co вже продали свій бізнес в РФ.

Регіональний підрозділ SLB, який включає Росію, показав зростання доходів на 45% між першим і третім кварталами 2022 року, тоді як аналогічний підрозділ Halliburton повідомив про падіння на 6%, згідно з нормативними документами.

 

SLB не відповіла на запити про коментарі.