22 червня, 2022, 13:25

Потужності НПЗ США з переробки нафти впали нижче 18 млн бар./добу на початку 2022 року і досягла найнижчого рівня з 2014 року, випливає зі щорічного звіту федерального уряду, повідомляє S&P Global Platts. Управління енергетичної інформації США (EIA) прогнозує, що протягом 2022 року потужності знизяться до 17,92 млн бар./добу.

За оцінками EIA, працездатні потужності країни з переробки нафти впали з 18,09 млн бар./добу на початку 2021 року до 17,94 млн бар./добу станом на 1 січня 2022 року. Водночас в 2020 році, до початку пандемії, вони становили рекордні 18,98 млн бар./добу. 

Деякі нафтопереробні заводи закрили в останні роки через пошкодження від урагану, наслідки пандемії, високі експлуатаційні витрати, неможливість продажу, слабкі прогнози попиту в майбутньому. Деякі ланується переобладнати на виробництво біопалива. 

На цьому тижні міністр енергетики США Дженніфер Ґренхольм має зустрітися з керівниками нафтових компаній, оскільки Білий дім наполягає на збільшенні виробництва пального, щоб задовольнити попит і знизити ціни.

Байден, який не братиме участі в зустрічі, заявив 20 червня, що розглядає тимчасове скасування федерального податку на бензин у розмірі 18,4 цента/гал. Рішення очікується до кінця тижня.

Північна Америка втратила близько 1,3 мільйона бар./добу нафтопереробних потужностей за останні три роки, у тому числі понад 600 тис. бар./добу в Луїзіані, хоча відбулися незначні розширення НПЗ, наприклад, на заводі ExxonMobil в Батон-Руж. 

ExxonMobil є однією з небагатьох компаній у США, яка інвестує в нафтопереробку, і на її НПЗ в Бомонті в Техасі ведеться розширення потужностей на 250 тис.бар./добу, що рівноцінно побудові нового НПЗ. Однак через пандемію завершення цього проєкту відклалося принаймні до 2023 року.