13 листопада, 2023, 16:15

НАК «Нафтогаз України» зможе викупити наступного року весь запропонований приватними газовидобувними компаніями ресурс у разі продовження заборони на його експорт, повідомив голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» під час форуму «Формула успіху України. Великий день із NV».

«НАК готова придбати весь обсяг газу, який запропонує приватний сектор. Ми будемо готові його купувати, тому що нам важлива підтримка компаній і їхньої ліквідності, щоб у жодному разі не зменшився український видобуток. Упевнений, ми з цим впораємося, як впоралися цього року, викупивши 700-800 млн куб м газу», - сказав Чернишов.

Водночас він зазначив, що йдеться про той обсяг газу, який приватні компанії не продадуть на вільному ринку.

«Можливо, вони продадуть весь обсяг, і наша участь не знадобиться, але нині ми розуміємо, що поки що економіка не зможе спожити весь цей обсяг. Хоч я і сподіваюся, що все-таки споживання зростатиме, тому що воно вже зростає», - додав голова групи.

Чернишов також наголосив, що «Нафтогаз» є в постійному діалозі з усією індустрією, що видобуває природний газ в Україні, і зацікавлений, щоб мотивація приватних компаній збільшувати видобуток зростала.

«У цьому плані за потенційної заборони на продовження експорту приватні видобувачі мають отримати відповідь, як економічно продовжувати функціонування», - зазначив голова «Нафтогазу».