10 жовтня, 2023, 17:45

Криворізька центральна окружна прокуратура визнала недійсною додаткову угоду до договору закупівлі пального та стягнула з ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» грошові кошти. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.   

Криворізька центральна окружна прокуратура (керівник – Олег Рижков) в інтересах держави в особі Лозуватської сільської ради звернулась до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» (власник – Ольга Лотнікова; директор – Володимир Недериця) та просила суд: визнати недійсною додаткову угоду до договору закупівлі пального; стягнути з відповідача грошові кошти у розмірі 40,3 тис. грн. 

Прокурор вказав на те, що порушення інтересів держави полягало у тому, що сторонами закупівлі під час проведення закупівлі бензину та дизельного палива порушено вимоги чинного законодавства, принципи ефективного та прозорого здійснення закупівлі, принципи максимальної ефективності та економії, що спричинило безпідставне витрачання коштів Лозуватської територіальної громади, нераціональне та неефективне їх використання. 

На момент підписання договору сторонами були погоджені всі істотні умови, в тому числі, ціна за одиницю товару. Втім, відповідачем вже через тиждень після укладення основного договору, було укладено додаткову угоду, якою збільшено ціну за одиницю товару та скорочено обсяги поставки. Сторонами договору не надано жодного документального підтвердження об’єктивних обставин, що могли стати підставами для збільшення ціни, оскільки, на думку прокурора, відсутнє належне підтвердження постачальником факту коливання цін на ринку. 

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі. Відтак, рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 30.08.2023 визнано недійсною спірну додаткову угоду. Крім того, з ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» на користь Лозуватської сільської ради стягнуто грошові кошти у розмірі 40,3 тис. грн, а на користь Дніпропетровської обласної прокуратури – сплачений судовий збір у розмірі 5,4 тис. грн.