5 липня, 2022, 16:55

Більше 5 мільйонів барелів нафти, які були частиною історичного екстреного запасу нафти США, зарезервованого для зниження внутрішніх цін на паливо, були експортовані до Європи та Азії минулого місяця, згідно з даними та джерелами, повідомляє Reuters.

Близько 1 мільйона барелів на день буде підніматися зі стратегічного резерву нафти (SPR) до жовтня. Загальний обсяг SPR минулого місяця впав до найнижчого рівня з 1986 року. Ф’ючерси на сиру нафту в США перевищують 105 доларів за барель, а ціни на бензин і дизельне паливо перевищують 5 доларів за галон.

Згідно з даними митниці США, четвертий за величиною нафтопереробний завод США Phillips 66(PSX.N) відправив близько 470 тис барелів сирої нафти зі сховища Big Hill SPR у Техасі до італійського Трієста, звідки проходить трубопровід, який надсилає нафтою нафтопереробні заводи центральної Європі.

Згідно з даними, Atlantic Trading & Marketing (ATMI), підрозділ французької нафтової компанії TotalEnergies (TTEF.PA), експортувала 2 вантажі по 560 тис барелів кожна.

Вантажі сирої нафти з SPR також були направлені до Нідерландів та на нафтопереробний завод Reliance (RELI.NS) в Індії, повідомило джерело в галузі. За даними джерел видання – третій вантаж прямував до Китаю.