Нафта подорожчала майже на $3 за барель у вівторок через очікування значного скорочення видобутку групою експортерів ОПЕК+, а також через ослаблення долара США, повідомляє Reuters. Як очікується, ОПЕК+ скоротить квоти на видобуток на своїй зустрічі у Відні, Австрія, в середу. 

Котирування Brent встановилися на рівні $91,8 за барель, збільшившись на $2,94 більше, або на 3,3%. Ціна на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) підвищилася на $2,89, або на 3,5%, до $86,52 за барель.

Джерела в ОПЕК+ повідомили, що обговорюють скорочення видобутку на понад 1 млн барелів на добу. Нафта продовжила зростання після того, як Bloomberg повідомило, що ОПЕК+ розглядає можливість скорочення на 2 млн барелів на добу.

Міністр нафти Кувейту заявив, що ОПЕК+ ухвалить рішення, яке гарантуватиме постачання енергії та служитиме інтересам виробників і споживачів нафти.

КВОТИ

ОПЕК+ збільшила видобуток цього року після рекордних скорочень, здійснених у 2020 році, коли через пандемію скоротився попит на нафту. Однак в останні місяці група не могла виконувати свої квоти: в серпні вона добувала на 3,6 млн барелів на добу менше запланованого.

Провідні нафтотрейдери на конференції Argus European Crude Conference, яка проходить в Женеві, заявили, що економічні труднощі ще не спричинили значного падіння світового попиту на нафту. Це підтверджує заяву Саудівської аравії про те, що падіння цін на нафту в останні місяці не було обгрунтованим.