Поліція викрила міжрегіональну злочинну групу, яка злили з локомотивів пального на 1,5 млн грн, повідомляє пресслужба Національної поліції. 

Поблизу локомотивного ДЕПО у Вінницькій області поліцейські викрили п’ятьох активних учасників міжрегіонального злочинного угруповання під час викрадення пального з баків локомотива. Вони вже встигли викрасти майже 2 тонни пального. Також на місці виявили ще одну порожню ємність на 1000 літрів, кажуть у нацполіції.

Цього ж дня оперативники провели санкціоновані обшуки за місцем мешкання фігурантів, в локомотивних ДЕПО та автомобілях фігурантів. Вилучили майже 2000 літрів дизпалива, заготовлені порожні 595 каністр по 30 літрів кожна, маршрутні та бортові журнали, а також іншу документацію, знаряддя для викрадення пального, автомобілі та понад 400 тис. грн.

Організував незаконний «бізнес» мешканець Вінницької області, залучивши свого батька – чергового на одній зі станцій – та співробітників кількох локомотивних ДЕПО. Вони викрадали пальне під час руху локомотивів, їхньої стоянки та на станціях. За один вихід могли злити до 3 тонн дизпалива, кажуть в поліції.

Згідно з даними слідства, викрадене дизпаливо відвозили до місць тимчасового зберігання та підшукували клієнтів, яким потім збували його за готівку за ціною 42 грн/л. 

«З метою приховування злочинної діяльності вносили до офіційних документів недостовірні дані щодо кількості використаного дизельного пального, а також здійснювали втручання в роботу двигуна, що дозволяло економити розхід палива», – зазначається в повідомленні.

За попередніми підрахунками, підозрювані заробили на викраденні пального на понад 1,5 млн грн.