16 травня, 2022, 10:10

На тлі високих цін в Великобританії падають продажі пального та АЗС, повідомляє Reuters. За словами Даррена Бріггса, керуючого директора Ascona Group, що управляє 60 АЗС у Сполученому Королівстві, за останні шість тижнів обсяги продажів бензину та ДП знизилися на 6-8%. 

Управління національної статистики Великобританії в минулий четвер заявило, що падіння попиту на пальне було одним із основних факторів скорочення економіки Великобританії на 0,1% у березні.

Цьогорічне зростання цін спричиняє найбільший тиск на доходи громадян у Великобританії принаймні з 1950-х років, через що споживчі настрої серйозно погіршились. 

Про погіршення продажів заявили й дві провідні мережі супермаркетів - Sainsbury's та Tesco, - які також є крупними гравцями на роздрібному ринку нафтопродуктів. Як зазначив Джон Аллан, керівник Tesco, найбільшого роздрібного продавця Великобританії, покупці почали нормувати свої покупки. «Я вперше за багато років чую, як клієнти кажуть персоналу каси: “Зупиніться, коли дійде 40 фунтів... Я не хочу витрачати ні копійки більше», - сказав він радіо BBC.