11 серпня, 2022, 09:15

Консорціум NCOC повідомив сьогодні, що видобуток сирої нафти на гігантському морському родовищі Кашаган у Казахстані зростає. "Ми оголошуємо про поступове відновлення виробництва в ніч з 9 на 10 серпня", - повідомили в NCOC.

Видобуток на родовищі було зупинено після витоку газу 3 серпня через ознаки витоку газу. Було закрито установку підготовки нафти і газу «Болашак». За словами учасників ринку, витік може бути наслідком корозії трубопроводу або обладнання на морському видобувному комплексі Кашагану, пише Argus. За даними агенції, видобуток на родовищі в січні-червні скоротився на 2%, до 317 тис. бар./добу, або до 7,26 млн т.

NCOC закрила родовище на плановий ремонт 1 червня та завершила роботи на тиждень раніше запланованого терміну 7 липня, а наступного дня відновила видобуток. Уся нафта з Кашагану транспортується по системі Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) та експортується з російських портів на Чорному морі. КТК повідомив про «значне зниження» поставок по трубопроводу 3 серпня через зупинку Кашагану, а також через планове технічне обслуговування на об’єкті Chevron, що розробляє родовище Тенгіз.

Казахська державна компанія «Казмунайгаз» володіє 16,88% акцій NCOC. Eni, Shell, ExxonMobil і TotalEnergies володіють по 16,81%, у той час як китайська державна CNPC має 8,33%, а японська компанія Inpex - 7,56%.