5 травня, 2023, 10:55

У зв’язку з акцією протесту польських перевізників перед пунктом пропуску «Дорогуськ – Ягодин» польською стороною призупинено оформлення вантажівок на в’їзд та виїзд.

Про це повідомляє Прикордонна служба.

На в’їзд в Україну пропускається лише транспорт з гуманітарною допомогою, небезпечними вантажами та тваринами. Пропуск автобусів здійснюється у звичному порядку.

Як повідомляють, польські галузеві видання, з 4 травня у Дорогуську триває акція протесту перевізників. Акція протесту зареєстрована до 3 червня, у ній візьмуть участь близько 30 вантажівок. Його організовують перевізники на чолі головою Конфедерації у Любельському воєводстві та власник транспортної компанії Рафалом Меклером:

«Ми вимагаємо відновлення дозвільної системи для українських перевізників. Прив’язку дозвільної системи до системи Sent. Щоб кожен український, білоруський та російський транспортний засіб, що в’їжджає, був зобов’язаний вводити номер дозволу в систему. Вимагаємо заборонити в'їзд білоруських і російських напівпричепів. Ми вимагаємо заборонити відкривати підприємства з білоруським і російським капіталом. Ми хочемо запровадити остаточну відповідальність відправника за оплату послуги» – озвучив вимоги мітингувальників Рафал Меклер

Нагадаємо, в вересні 2022 року на ринку LPG відбулося ситуативне зростання цін, через страйк польських далекобійників паралізував пункт пропуску «Ягодин – Дорогуськ».

НафтоРинок: Пункт пропуску «Дорогуськ (Польща) – Ягодин (Україна)» – найближчий прикордонний перехід до основних хабів скрапленого газу польського ринку LPG, звідки Український компанії імпортують автогаз. Окрім цього, через перехід «Дорогуськ - Ягодин» проходить маршрут поставок LPG з Литви та Латвії. Відзначимо, в квітні через кордон з Польщею надійшло 91% автопоставок LPG.