28 лютого, 2024, 13:10

20 лютого Октябрський райсуд Полтави обрав запобіжний захід посадовцю військкомату, який вимагав від директора агрофірми талони на 200 літрів пального за відстрочку від мобілізації для 14 працівників підприємства. Про це повідомляє видання «Полтавщина» з посиланням на дані Єдиного державного реєстру судових рішень.

Тиждень тому СБУ повідомила про викриття на хабарі посадовця військкомату. Згідно з даними слідства, підозрюваний розпочав протиправну діяльність майже одразу після призначення на посаду у вересні минулого року. Він направляв керівникам підприємств розпорядження про виклик їх співробітників до військкомату. Згодом пропонував «вирішити питання» щодо відтермінування мобілізації за грошову винагороду.

Також правоохоронці повідомляли, що посадовець незаконно оформив документи, що дають право на відстрочку від мобілізації для 15 військовозобов’язаних. Також було задокументовано вимагання пального на суму майже $4 тис.

З загальнодоступних матеріалів судового реєстру відомо лише про один епізод вимагання та отримання хабаря, пише «Полтавщина». Так, у вересні 2023-го підозрюваний вирішив отримати від директора ПАФ «Відродження» 200 літрів дизпалива або 10 тис. грн за відстрочку від мобілізації для 14-х співробітників агрофірми. Про свою пропозицію директору агрофірми майор розповів під час особистої зустрічі 14 вересня, на яку викликав його мобільним телефоном.

За версією слідства, після розмови підозрюваний відправив повістку одному із працівників агрофірми повістку. 18 вересня, директор фірми звернуся до правоохоронців, а 22 вересня з відома правоохоронців передав майору 10 талонів на дизельне пальне мережі BVS загальною вартістю 11 098 грн.

16 лютого чоловіку повідомили про підозру, а 20 лютого обрали запобіжний захід — особисте зобов’язання.

Схожі новини