Нацполіція ліквідувала злочинну групу, яка систематично викрадала у державного підприємства нафтову сировину з центральних магістралей. Завданий державі збиток оцінюється в 2 млн грн. Про це повідомила пресслужба Національної поліції.

«Спільники незаконно «врізались» у нафтопровід в Дніпропетровській та Полтавській областях і приєднували в місці пошкодження крани високого тиску та спеціальне обладнання. З державного нафтопроводу фігуранти встигли викачати понад 50 тисяч літрів нафти на півтора мільйона гривень. Ще пів мільйона гривень становлять збитки від пошкоджень нафтових труб», — зазначається у повідомленні.

Оперативники Департаменту карного розшуку кажуть, що встановили організатора злочинної групи та шістьох її учасників, а саме — 30-річного мешканця Полтавської області, який залучив до схеми мешканців Кривого Рогу та власника нафтобази в Черкаській області. Крім того, за участі працівників НАК «Нафтогаз» було виявлено всі місця пошкодження нафтопроводу.

«Через них перекачували нафту помпою в спеціально обладнані транспортні засоби, а після — перевантажували її у бензовози і транспортували на нафтобазу в Черкаській області для подальшої переробки та продажу. Для підтримки тиску в нафтопроводі й уникнення спрацювання сигналізації заміняли вкрадене пальне простою водою», — заявили в поліції. 

Слідчі Нацполіції провели 35 обшуків на території Київської, Дніпропетровської, Полтавської та Черкаської областей, у ході яких вилучили обладнання для перекачування нафтопродуктів та інші знаряддя пошкодження нафтопроводу. 

Також вилучено бензовоз з понад 12 тис. літрів нафтової сировини, спеціально обладнаний під її викачування «КАМАЗ» та ще дві вантажівки, які перевозили викрадене, йдеться у повідомленні Нацполіції.

П’ятьох учасників злочинної групи, включаючи організатора, затримано безпосередньо після вчинення чергового злочину в Дніпропетровській області, стверджують в поліції. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Їм загрожує до дванадцяти років позбавлення волі.