Страйк на двох французьких нафтопереробних заводах ExxonMobil триватиме, якщо керівництво не погодиться на нові переговори та не представить нові пропозиції щодо зарплати, повідомили представники французьких профспілок агенції Argus.

Забастовка на НПЗ Port Jerome потужністю 236 тис. барелів на добу, сусідньому нафтохімічному комплексі Gravenchon та НПЗ Fos потужністю 133 тис. барелів на добу триває вже 14-й день. Профспілки кажуть, що працівники налаштовані продовжувати. «Якщо керівництво не передумає, попереду на нас чекають темні дні», - заявили в профспілці CGT.

Профспілка Force Ouvriere (FO) також заявила, що протести триватимуть. І CGT, і FO повідомили про складні переговори з членами керівництва ExxonMobil на нафтохімічному заводі в Гравеншоні.

Переговори щодо підвищення заробітної плати між ExxonMobil і профспілками поки що були безрезультатними. Коли відбудеться наступна зустріч між двома сторонами, невідомо. Представники профспілок сьогодні зустрінуться з працівниками на підприємствах ExxonMobil.

Тим часом страйки тривають і на деяких підприємствах TotalEnergies у Франції, також через суперечку щодо заробітної плати. НПЗ Gonfreville потужністю 247 тис. бар./добу залишається закритим. Нафтохімічні комплекси в Гонфревілі та завод Carling на сході країни не працюють. Завод TotalEnergies з виробництва біопального потужністю 500 тис. тонн на рік у Ла-Меді, неподалік від порту Фос-Лавера, також бастує.

Працівники нафтопереробного заводу TotalEnergies у Фейзені потужністю 109 тис. бар./добу продовжують страйкувати, але CGT повідомила, що кількість людей, які беруть участь у забастовці, скоротилася, а деякі партії нафтопродуктів відвантажуються. НПЗ Фейзен все одно зупинений через ремонтні роботи після пожежі. Вплив страйку на ремонтні роботи невідомий. 

Водночас працівники третього французького нафтопереробного заводу TotalEnergies, заводу Donges потужністю 219 тис. бар./добу на південному узбережжі Атлантичного океану Франції, не страйкують.

З ладу виведено сумарно 740 тис. барелів на добу потужностей, або понад 60% загальної потужності НПЗ країни.