Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо організованої злочинної групи співробітників комунального підприємства, які привласнили пальне на понад 1 млн грн. Про це повідомляє Національна поліція України.

Згідно з даними слідства, посадовець комунального підприємства Чернігівської міської ради створив організовану злочинну групу для систематичного привласнення підконтрольного майна. До складу ОЗГ також увійшли двоє його підлеглих та приватний підприємець, мешканець Чернігова, який надавав приміщення для зберігання викрадених цінностей. Крім того, він скуповував викрадене пальне та надалі використовувала його у власній господарській діяльності. Таким чином він легалізовував (відмивав) доходи, отримані злочинним шляхом.

Слідчі поліції кажуть, що організатор ОЗГ мав повноваження отримувати дизельне пальне в оператора автозаправної станції за паливною картою. Зловживаючи своїм службовим становищем, він організував схему привласнення пального. А щоб приховати факти протиправних дій, він вносив неправдиві відомості до офіційних облікових документів. Також спільники відпрацювали весь механізм отримання пального, його перевезення до місця зберігання і подальшої реалізації у роздріб.

Загалом підозрюваним вдалося привласнити пального комунального підприємства на загальну суму понад 1 млн грн, кажуть в поліції. 

Наразі слідчі Чернігівського райуправління поліції завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні та склали обвинувальний акт, згідно з яким обвинувачуються, зокрема:

  • організатор схеми, посадовець комунального підприємства – у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому повторно, організованою групою осіб, в умовах воєнного стану (ч.5 статті 191 Кримінального кодексу України) та у службовому підробленні, а саме внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч.1 ст. 366 Кримінального кодексу України);

  • обидва підлеглі організатора – у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому повторно, організованою групою осіб, в умовах воєнного стану (ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України) та у пособництві такому привласненню (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України);

  • ще один спільник – у пособництві зазначеному привласненню (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України) та у набутті й розпорядженні майном, достеменно знаючи, що воно одержане злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 Кримінального кодексу України).

За найтяжчою зі статей фігурантам загрожує від семи до дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом передано прокуророві для скерування на розгляд до суду.