До продажу в мережу АЗК «БРСМ-Нафта» поступив алжирський пропан-бутан виробництва Sonatrach, повідомили НафтоРинку в компанії оператора.

Ресурс здолав довгий маршрут: газ було завантажено в алжирському порту Arzew, доставлено до Yarimca (Турречина), а звідти партія пропан-бутану доправлена отримувачу до акваторії Дунаю, де розвантажено в газовози «БРСМ-Нафта».

«Шлях від виробника в Алжирі до українських АЗС було подолано за 40 днів», - повідомили в компанії. Відзначимо, з кінця липня котирування Sonatrach зросли на $65-70/т.

* - інформація перевірена НафтоРинокм та видалена в цілях безпеки

В «БРСМ-Нафта» підкреслюють високу якість газу, зокрема частка бутану – 60,77%, що відповідає нормам автогазу влітку при високих температурах. Вартість LPG в мережі станом на 21 серпня становить 22,59 грн/л в Києві. Нагадаємо, в мережі «БРСМ-Нафта», де працює 212 АЗК, найбільше покриття газовими модулями серед великих багатопаливних мереж.

Довідка НафтоРинку:

Sonatrach — національна державна нафтова компанія Алжиру. Заснована в 1963 році, сьогодні вона відома як найбільша компанія в Африці зі 154 дочірніми компаніями. На компанію припадає близько 80% видобутку нафти та газу в Алжирі. Нафтопереробні потужності Sonatrach включають 6 НПЗ та 2 нафтохімічні комплекси; виробництво нафтопродуктів - близько 30 млн. т на рік, половина з них експортується. Також є чотири підприємства зі зрідження природного газу та вилучення на пропану та бутану. Виробництво скрапленого газу оцінюється у 14 млн т/р. У 2021 році Sonatrach була сьомою за величиною газовою компанією у світі.