2 лютого, 2023, 12:55

Державна прикордонна служба України (ДПСУ) повідомляє про заплановані забастовки на дорогах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні.

За інформацією прикордонної варти Республіки Польща, на українсько-польському кордоні, заплановано акції протесту:

«2-3 лютого – на під’їзних дорогах до пунктів пропуску «Корчова – Краківець», «Медика – Шегині» та 2 лютого на під’їзній дорозі до пункту пропуску «Хребене – Рава-Руська» зі сторони Польщі. Ці заходи можуть вплинути на рух транспорту, що перетинатиме державний кордон» – говориться в повідомленні ДПСУ.

Також імпортери повідомляють, що забастовки проходять і в напрямку пункту «Ягодин – Дорохуск».

Нагадаємо, страйк далекобійників на початку вересня 2022 р. суттєво вплинув на ціни на ринку нафтопродуктів України в першій половині місяця. Тоді під час декількох кризових дні автоімпорт пропан-бутану зменшився на 60-70% до 0,3-0,5 тис. т автопартій на добу. За словами імпортерів машини простоювали на кордоні до 4 діб. Зокрема, на той момент імпорт з Польських сховищ та транзит з Литви і Латвії, покривав 66% обсягів надходжень пропан-бутану, і майже 34% газу перетинало румунський кордон.

За словами трейдерів протестують польські аграрії. В другій половині січня польські фермери з групи AgroUnia поновили протести. Серед іншого, вони виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію.

 

Джерело: ДПСУ