7 лютого, 2024, 17:30

За даними Європейської Асоціації скрапленого газу (Liquid Gas Europe) ринок скрапленого газу достатньо диверсифікований, заявляє Єва Абрамюк-Лете, генеральний менеджер об'єднання в ексклюзивному інтерв'ю НафтоРинку  «Постачання російського LPG до ЄС неухильно скорочуються».

«Так, у 2022 році 46% імпорту скрапленого газу до ЄС надійшло зі США, 19% — з Північної Африки, 18,4% — з Норвегії і лише 13,4% — з Росії», - зазначила Єва Абрамюк-Лете.

Також вона додала, що поставки російського LPG до ЄС системно та послідовно скорочуються, у 2021 році обсяг був скорочений на 40%, а у 2022 році обсяг впав ще на 10%.

В Асоціації заявляють, що діючий 12 пакет санкцій впроваджує посилений механізм обміну інформацією, який дозволить краще ідентифікувати судна під час маршрутів та уникати маніпуляції з автоматичною ідентифікаційною системою суден.

На думку генеральної менеджерки ЄАСГ прийняті заходи дадуть можливість уникнути потрапляння до країн ЄС сумішей скрапленого газу, які містять частку російського LPG.

Джерело: НафтоРинок