31 липня, 2023, 15:40

В травні до України було імпортовано 1,835 тис. т AdBlue, що майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період 2022 року, коли бізнесова активність серйозно сповільнилася через шок від російської агресії. Водночас у порівнянні з травнем довоєнного 2021 року обсяги імпорту були меншими на 22%. Про це свідчать проаналізовані НафтоРинком митні дані.

Приблизно 90% закордонних поставок припадає на реагент, виготовлений у Польщі, а саме – на потужностях пулавської Grupa Azoty. З Польщі у травні було ввезено 1,66 тис. т AdBlue, що приблизно на 340 т менше, ніж у попередньому місяці. З Литви у травні ввезли приблизно 120 т реагента, або 7% від загального обсягу імпорту.

Нагадаємо, ліцензії німецької асоціації VDA на виробництво AdBlue вже мають шість українських компаній: черкаська Chemical Elements, Crosschem Kiev з потужностями у Київській області, дві львівські фірми – NOXChem та TIZ-Karbogaz, черкаський «Азот» (входить в групу OSTCHEM), а також AZMOL-BP, чий завод у Бердянську опинився в окупації.