Москва формує мобільні вогневі групи для протидії ударам українських безпілотників по території Росії, зокрема по НПЗ країни. Про це повідомили російські ЗМІ.

Об'єкти прикриють від дронів за допомогою спеціальних мобільних зенітно-гарматних груп, які зараз формуються у складі кількох російських загальновійськових армій, а також армій ВПС і ППО. Про це написала російська газета «Известия» з посиланням на свої джерела в міноборони Росії. Групи будуть озброєні автоматичними гарматами ЗУ-23-2, встановленими на шасі вантажівок, а також використовуватимуть пікапи, оснащені великокаліберними кулеметами.

Крім вогневих засобів, до складу нових підрозділів увійдуть засоби радіоелектронної боротьби і машини-димопостановники, розповіли джерела видання. За їхніми словами, димові машини можуть прикрити об'єкт термодимовою завісою, непроникною як для оптико-електронних систем, так і для тепловізорів БПЛА.

В Інституті вивчення війни (ISW) зазначили, що опис нагадує українські тактичні мобільні вогневі групи, створені для захисту від регулярних ударів російських безпілотників Shahed. Водночас в ISW вважають, що Росії буде важко розгорнути ці групи в необхідному масштабі в найближчій перспективі.
Тим часом рух АТЕШ у Telegram-каналі повідомив, що Москва дала вказівки нафтопереробним підприємствам закупити системи РЕБ для протидії українським безпілотникам дальньої дії. Про це партизанам розповіли джерела на одному з НПЗ. 

В АТЕШ також заявили, що на заводах укріплюють резервуари мішками з піском, а також застосовують маскувальні сітки, а в нічний час доби вимикають освітлення.

Водночас, за інформацією АТЕШ, деякі заводи вже мали системи РЕБ на момент атак, але вони їм не допомогли. Очевидно, українські дрони використовують передові технології, через що їх складніше виявити і перехопити.